Nejčastější chyby při malování. Dopouštíte se jich i vy?

Rekonstruujete? Nebo jen chcete svůj domov nějak oživit? V tom případě je na čase pustit se do výmalby svého domova. Jde o maličkost, která může kompletně změnit to, jak bude váš domov vypadat. Pokud chcete, aby vaše malování proběhlo bez sebemenších zádrhelů, čtete, čemu byste se měli vyhnout.

Malíři Ostrava

Jsou případy, kdy se vyplatí šetřit. Pak jsou zde však i ty, kde se vám šetření nevyplácí, naopak se vám může vymstít. A to například ve formě nekvalitně udělané výmalby, kdy ve snaze výmalbu zachránit ve výsledku přeplatíte oproti původní ceně kvalitní výmalby. A jakých čtyř chyb při malování byste se měli vyvarovat?

Používáte levné barvy

Levné barvy jsou tím prvním, po čem se většina lidí před malováním rozhlédne. Levnější barvy jsou však mnohem řidší než ty kvalitní, proto jich budete muset dát více vrstev – a ve výsledku s nimi vymalujete mnohem menší plochu, než jste si původně mysleli. Takové barvy pak mají také nízkou přilnavost a blednou rychleji než jejich kvalitnější konkurence. Ačkoliv jste sice na první pohled ušetřili, ve výsledku budete v minusu.

Používáte nekvalitní náčiní

I sebekvalitnější barva bude na stěnách vypadat špatně, pokud ji nanesete nekvalitním náčiním, tedy válečky a štětci. S použitím nekvalitního náčiní bude výmalba nerovnoměrná, často vás (ne)potěší tak vypadaná vlákna či štětiny, které se z nově vymalované stěny neodstraňují zrovna nejlíp. A na památku si je tam jistě nechat nechcete. Pokud se vám nechce investovat do náčiní, protože malujete jednou za několik let, zaplaťte si profesionály, kteří vám ušetří nejen váš čas, ale i peníze.

Máte připravené malé množství barvy

Koupili jste si přesně tolik barvy, kolik vám vyšlo ve vašich výpočtech? Chyba! Nikdy nevíte, kdy budete potřebovat trochu barvy navíc. I proto mějte připravenou trošku barvy v zásobě. Každý maluje jinak, každý nátěr vyžaduje jiné množství barvy, proto se nenechte nepříjemně překvapit. Pokud vám barva přeci jen dojde ještě v průběhu malování, dokupte úplně tu stejnou, nikdy ne od jiného výrobce. Pak by vás mohly nepříjemně překvapit naprosto odlišné odstíny, ačkoliv jejich název byl totožný.

Stěny nejsou oškrabané

Ne vždy je nutné stěny před výmalbou oškrabat. Pokud to není nezbytně nutné, mohli byste navíc nadělat více škody než užitku. A jak zjistíte, zda je třeba stěny škrábat? Namočte si váleček v teplé vodě a několikrát s ním přejeďte přes stěnu. Pokud se na váleček předchozí nátěr nalepí, škrábání se nevyhnete.

Petr.N.
Výmalba kanceláří proběhla dle požadavků a s výslednou prací jsme velice spokojeni. S klidným srdcem tedy doporučím tuto firmu i dalším z Vás.
David.P.
Dobrý den, ráda bych se podělila o zkušenost s prací této společnosti. Malování bytu proběhlo přesně podle dohody, cena byla dodržena a jsme maximálně spokojeni. Doporučujeme!