Jak vybrat vhodnou barvu do ložnice?

Každá barva na nás působí jinak. Zatímco jedna vás dokáže nabudit energií, jiná vás bude unavovat. Další pak zvýší vaši chuť k jídlu. I proto by se neměla barva vaší ložnice řídit trendy, ale vaším vkusem a pocity. Do ložnice volte barvy, které ve vás navodí pocity pohody a klidu.

 

Malíři Ostrava

Jaké barvy jsou vhodné do ložnice?

Za úplně nejvhodnější barvu, kterou můžete do své ložnice zvolit, se považuje modrá. Jde o barvu, která ve vás navodí relaxační účinky, klidný spánek a psychickou pohodu. Pokud tápete v odstínu, volte světle modrou, která ve vás může evokovat odstín moře. Podobných účinků dosáhnete i se světle šedou výmalbou. Naopak fialová a sytá modrá se příliš nedoporučují – jejich (ne)výhodou je podpora představivosti, což je zejména v noci nežádoucí. Další vhodnou barvou je také zelená barva, která zklidní vaši mysl.

Žlutá nebo červená?

Další barvou, po které můžete sáhnout, a to poměrně překvapivě, je žlutá. Ačkoliv ve vás může tato barva probouzet velmi silné pocity, v kombinaci s mořsky modrou dosáhnete efektu pohody. To bude znamenat nejen klidný, ale hlavně kvalitní spánek. Velmi víceúčelovou barvou je také oranžová barva, jejíž sytější odstíny v lidech vzbuzují chuť k jídlu. Její jemnější odstíny však mohou být vhodné i do ložnice. U červené barvy platí, že je příliš výrazná. Ačkoliv je vhodná pro milenecký život, co se týče spánku, může vám jej nepříjemně rušit.

Jakým barvám byste se měli vyhnout?

Při malování ložnice byste se měli vyhýbat výmalbě v sytě šedé barvě, která brání ve spánku. Výsledkem pak bude negativita a podrážděnost. Opatrní byste měli být také s hnědou barvou. |Volte raději světlejší tóny, které vás uklidní. Vždy však myslete na to, že výběr vhodných barev do vaší ložnice je jen na vás. Ačkoliv každá barva působí na lidskou psychiku nějakým způsobem, může se stát, že některá z méně doporučovaných barev bude tou nejlepší pro vás a naopak. Držet byste se měli zejména pravidla výraznosti, kdy mohou velmi výrazné barvy způsobovat problémy s nespavostí. Naopak jemné tóny vás mohou ke spánku doslova ukolébat.

Petr.N.
Výmalba kanceláří proběhla dle požadavků a s výslednou prací jsme velice spokojeni. S klidným srdcem tedy doporučím tuto firmu i dalším z Vás.
David.P.
Dobrý den, ráda bych se podělila o zkušenost s prací této společnosti. Malování bytu proběhlo přesně podle dohody, cena byla dodržena a jsme maximálně spokojeni. Doporučujeme!