Jakou podlahu do kuchyně?

Podlahu do kuchyně je potřeba vybírat s rozvahou. Pamatujte, že kuchyně patří k nejvytíženějším částem domácnosti. Trávíme zde mnoho času a podlaha je zde vystavena mnohem větší zátěži, nežli například v ložnici. Poradíme vám, jakou vybrat podlahu do kuchyně, aby splnila vaše představy o odolnosti i pěkném vzhledu.

Vybíráte podlahu do kuchyně? Máme pár tipů!

Pokud řešíte, jakou podlahu vybrat právě do kuchyně, pak byste se neměli řídit jen tím, co se vám líbí. Možná jste se totiž na první pohled zamilovali do dokonalé dřevěné podlahy, která ale zrovna do kuchyně až tak vhodná není. Co by měla splnit podlaha, která se smí ucházet o místo v kuchyni? Měla by být:

  • odolná vůči zátěži
  • odolná vůči kontaktu s vodou
  • nenáročná na údržbu

Malíři Ostrava

Na odolnosti záleží

Určitě i vám se už někdy stalo, že jste třeba rovnali nádobí z myčky do skříněk a vypadl vám z rukou talíř. Nebo jste nechtěně upustili na podlahu těžký hrnec. Takovýmto situacím by měla podlaha v kuchyni odolat, aniž by došlo k jejímu okamžitému poškození. U dlažby hrozí, že se odrazí a společně s nádobím se rozbije i dlažba.

Kontakt s vodou nesmí být problém

Podlaha do kuchyně musí kontakt s vodou „přežít“ bez úhony. Snadno se totiž stane, že se převrhne sklenička s pitím nebo se na zem vylije jiná tekutina. Právě proto není vhodná dřevěná podlaha a dobrou volbou není ani nejlevnější laminátová podlahová krytina. Naopak lze doporučit vinyl.

Údržba co možná nejjednodušší

V kuchyni snadno nastane nepořádek. Při vaření upadne nějaký ten drobek, slupka z cibule, vysype se koření a podobně. Všichni chceme mít doma čisto a uklizeno, ale málokdo se u toho chce zbytečně nadřít. I na to myslete, až budete podlahu do kuchyně vybírat, aby byla na údržbu pokud možno co nejméně náročná. I tady vyhrává vinyl, protože se udržuje opravdu snadno, mokrý hadr se postará o to, že podlaha bude čistá.

 

Petr.N.
Výmalba kanceláří proběhla dle požadavků a s výslednou prací jsme velice spokojeni. S klidným srdcem tedy doporučím tuto firmu i dalším z Vás.
David.P.
Dobrý den, ráda bych se podělila o zkušenost s prací této společnosti. Malování bytu proběhlo přesně podle dohody, cena byla dodržena a jsme maximálně spokojeni. Doporučujeme!