Chcete mít doma něco opravdu originálního? Vsaďte na benátský štuk!

Benátský štuk je zajímavá a bezesporu originální povrchová úprava, která to u vás doma zaručeně oživí. Pakliže pro své bydlení hledáte něco neokoukaného, co nepotkáte někde u známých v obýváku, pak je benátský štuk přesně to, čím byste svůj domov měli zkrášlit.

Co je benátský štuk?

Ne každý asi bude hned vědět, co si pod pojmem benátský štuk představit. Velmi jednoduše řečeno jde o speciální úpravu stěny, díky které lze imitovat mramorový povrch. Jde o vápennou omítku s příměsí mramoru, která se používá pro zkrášlení a oživení stěn.

S benátským štukem se můžete setkat nejen ve veřejných prostorách, ale díky tomu, že se dostává do povědomosti stále většího počtu lidí, se realizuje také v domácnostech.

Malíři Ostrava

Dříve se využíval v kostelech a honosných sídlech

Věděli jste, že dříve byla povrchová úprava v podobě tzv. benátského štuku hojně používána například v kostelech, historických budovách nebo v honosných sídlech, kde se jednoduše chtěli pochlubit movitostí? Dneska se rozšiřuje i do běžných domácností a tento dříve tolik obdivovaný luxus tak můžete mít doma i vy.

Kam se hodí?

Možná si teď pohráváte s otázkou, kam se benátský štuk hodí. Určitě vás potěšíme, že je možné jej díky jeho bezespárovosti použít prakticky kdekoli u vás doma. Od kuchyně po koupelnu si to tak doma můžete udělat opravdu krásné. Další výhodou je nenáročnost na údržbu.

Třešničkou na dortu je skutečnost, že specializovaná firma dokáže pracovat s různými efekty finálního povrchu. Sami si tak můžete vybrat, jestli chcete matnou nebo lesklou úpravou, je tu možnost i jemného perleťového efektu nebo imitace kovu.

Další výhody benátského štuku

Závěrem zmíníme ještě pár dalších výhod, kterými se může benátský štuk pochlubit a které vás možná utvrdí v tom, že právě tahle originální úprava povrchu je pro váš domov to pravé ořechové:

  • je omyvatelný
  • nedrží se na něm prach
  • je prodyšný
  • je ekologický
  • ničí plísně a bakterie
Petr.N.
Výmalba kanceláří proběhla dle požadavků a s výslednou prací jsme velice spokojeni. S klidným srdcem tedy doporučím tuto firmu i dalším z Vás.
David.P.
Dobrý den, ráda bych se podělila o zkušenost s prací této společnosti. Malování bytu proběhlo přesně podle dohody, cena byla dodržena a jsme maximálně spokojeni. Doporučujeme!