Vertikální zahrady a jejich možnost realizace

Moderní doba si dnes vyžaduje mnoho inovací, které zaručují nejen zjednodušený proces určitého systému práce, ale také příjemnější život. Jde zejména o moderní design v oblasti zahradnictví. Vertikální zahrady se stalyvelmi oblíbenou součástí dokonalého prostředí a to nejen v interiéru, ale i exteriéru.

Vertikální zahrada a co to vlastně je

Jde v podstatě o kolmou strukturu, ve které jsou vysazeny různé rostliny, které společně tvoří dokonalý celek zeleně, která je velmi důležitým společníkem pro život. Připevňuje se na  stěny, čímž vytváří určitý geometrický tvar a rozděluje tak území na určité zóny. Tato moderní metoda zahradničení se používá k oživení fasád budov, k vytvoření dekorativních struktur z rostlin a k územnímu zónování jednotlivých částí zahrady. Jde také o to, vytvořit dokonalou oblast, která bude alespoň kouskem přírody uvnitř betonové džungle velkoměsta.

 

GRASEKO

Realizace vertikální zahrady

To, co vypadá na první pohled přirozeně, je spojeno s určitou technikou. V závislosti na velikosti použitého systému je instalace vertikální zahrady na zeď více či méně časově náročná. Konkrétně je nutná určitá příprava, než celá struktura visí na zdi. Často je tedy nejprve ke zdi připevněna struktura a vodotěsná izolační vrstva a teprve potom vegetativní vrstva vertikální zahrady. Zelená stěna také zahrnuje špičkové zařízení s časovačem zavlažování a automatickou regulací hnojení, která rostlinám dodává současně vodu a živiny.

Vytvoření jednoduché vertikální zahrady v bytě není nijak složité. Chce to jen šikovné ruce a nápad. Sortiment produktů na trhu, který vám umožňuje stavět živou zelenou zeď, je bohatý a neustále se rozšiřuje. Vertikální zahrady vypadají velmi zajímavě a originálně. Mohou být umístěny jako volně stojící konstrukce nebo jejich připevněním na zeď, plot nebo sloupy pomocí různých zařízení. Vertikální zahrady jsou vyrobeny ze zcela odlišných materiálů.

Jaké výhody s sebou přinášejí vertikální zahrady

Především je to skvělý antistresový prvek každého interiéru. Tyto zahrady mají také výbornou zvukovou a tepelně izolační vlastnost, v letním období je v místnosti příjemné klima a v zimě udržována pokojová teplota. Rostliny také izolují místnost od hluku z ulice. Je možná výsadba jakýchkoliv rostlin. Dále je třeba zdůraznit estetický ráz, úsporu energie a lepší klima prostředí.

Zakladatel vertikálních zahrad

Technologický postup pro navrhování vertikálních zahrad nabídl veřejnosti francouzský přírodovědec-designér Patrick Blank. Myšlenka právě takového designu zahrady vznikla na jeho cestách, kde zjistil, že ve skalnatých oblastech rostou hlavně rostliny zcela běžně, a proto mohou ve stojatém stavu přijímat světlo, živiny a vlhkost.

Kde všude se mohou vertikální zahrady umístit

Vertikální zahrádkářství je v současné době docela módní trend v designu interiéru. Je možné je vidět v restauracích, v kancelářích a halách hotelů, ale také ve veřejných budovách a lze je realizovat tak v soukromých bytech a jiných interiérech. Představují dokonalý design přímo uvnitř bytu nebo jiné místnosti a lidé tak mohou být více spjati s přírodou. Ale nejen v interiéru je možné vidět takový design. Vertikální zahrady jsou také vhodné pro pěstování rostlin v exteriéru, kdy jsou nasazeny přímo na modulární konstrukci, která je upevněna přímo na fasádě domu. Vznikají tak skvělé a oku lahodící přírodní úkazy, které zkrášlují okolí a městské části.

 

 

 

Petr.N.
Výmalba kanceláří proběhla dle požadavků a s výslednou prací jsme velice spokojeni. S klidným srdcem tedy doporučím tuto firmu i dalším z Vás.
David.P.
Dobrý den, ráda bych se podělila o zkušenost s prací této společnosti. Malování bytu proběhlo přesně podle dohody, cena byla dodržena a jsme maximálně spokojeni. Doporučujeme!