Stěhování nemusí být jen stres a shon

Moderní svět je v současné době zahlcen nejen množstvím informací, novinek a práce, která je stále častěji jednou z příčin, proč se lidé stěhují. Je to zcela běžná záležitost a není to nic neobvyklého, přestěhovat se také do zahraničí. Stěhování bývá ale mnohdy velmi hektickou situací, kdy si člověk říká, poprvé a naposledy. Pokud si to ale člověk dobře naplánuje, může být vše pořádku a bez stresu.

Základem je dobrá organizace a správný plán

Možná to někomu může připadat zbytečné, ale organizace stěhování je důležitým bodem pro plynulý chod celé akce. Každý by si měl nejdříve rozmyslet, jak si stěhování vlastně představuje, zda vše zvládne svépomocí nebo si na to objedná profesionální stěhováky. Dále je třeba odhlásit energie, děti ze školní jídelny, nahlásit veškerou změnu na úřadě, v bance, u lékaře a podobně. Než se začne balit, je určitě vhodné si ještě jednou raději zkontrolovat novou nájemní smlouvu, aby nedošlo k situaci, že bude vše připraveno a sbaleno a jen si člověk popletl datum.

 

Stěhování Brno

Stěhování svépomocí

Pokud se člověk rozhodne pro stěhování vlastními silami, musí počítat s tím, že je to poněkud fyzicky náročná práce, a že si člověk bude prakticky dělat všechno sám. Od balení, přes demontáž až po samotné naložení a výnos do patra. Člověk musí mít pro tuto situaci právě dostatek přátel, aby se všechno stihlo přestěhovat. Zapomenout se rovněž nesmí ani na dostatečně prostorné vozidlo, pokud není k dispozici, řešením je spolehlivá autopůjčovna. Tady zaměstnanci ochotně a rádi pomohou a poradí s výběrem vhodného vozu. Mohou to být různě veliké dodávky, skříňové nebo plachtové, ale mnohdy postačí i přívěsný vozík. Zejména těm, kdo nemají tolik nábytku a věcí.

Stěhování s profesionální stěhovací firmou

Ovšem v případě, že nechce mít člověk bolavá záda, může si na stěhování objednat stěhovací společnost. Tady mají zaměstnanci v popisu práce prakticky vše, co je se stěhováním spojeno. Nejdříve je potřeba si takovou společnost dopředu objednat. V případě, že se bude otálet s objednávkou, může se stát, že firma nebude mít již volný termín.

Služby stěhovacích firem jsou různé. Nejedná se jen o stěhování, ale mnohé nabízejí také vyklízení prostor, odvoz starého nábytku a podobně. Je také velmi důležité si dobře přečíst obchodní podmínky, které jsou uvedeny v každé smlouvě. Může se totiž stát i situace, kdy stěhováci vyloží před dům nábytek s tím, že vynesení do patra není zahrnuto ve smlouvě a tudíž není ani zaplaceno. Situace je o to nepříjemnější, jestliže není zrovna ideální počasí.

Balit se může začít

Jestliže člověk již zná termín stěhování, může začít pomalu balit věci, které jsou sezónní a nejsou tolik potřeba. Sehnat obalový materiál také nebude těžké, oblíbené banánové bedny je možné sehnat v každém supermarketu. Některé stěhovací firmy dokonce nabízejí i pronájem plastových boxů různých velikostí, které jsou vhodné třeba pro křehké předměty a nádobí. Po dobu než nastane den D tak bude každému majiteli bytu, který se stěhuje, dělat společnost lepicí páska, krabice a tužka.

 

 

 

Petr.N.
Výmalba kanceláří proběhla dle požadavků a s výslednou prací jsme velice spokojeni. S klidným srdcem tedy doporučím tuto firmu i dalším z Vás.
David.P.
Dobrý den, ráda bych se podělila o zkušenost s prací této společnosti. Malování bytu proběhlo přesně podle dohody, cena byla dodržena a jsme maximálně spokojeni. Doporučujeme!