Renovace podlahy je dokonalé řešení pro dřevěnou podlahu

Dřevěná podlaha je i v dnešní moderní době stále velmi populární. Pokud jsou tedy dřevěná prkna na chalupě nebo i v bytě schovaná pod kobercem jen proto, že jsou již nevzhledná, není nutné měnit podlahu za novou. Renovace podlahy může být velmi přínosná a nakonec může být opět jako nová.

Dřevo jako dokonalý přírodní materiál

Jak je známo, dřevo bylo stavebním materiálem již v dávných dobách. Stavěly se nejen obydlí a hospodářská stavení, ale také venkovská a šlechtická sídla. Dřevěná podlaha pak byla vždy velmi důkladnou a pevnou součástí každého objektu. Dnes je třeba říci, že podlaha je vlastně nejzatíženější částí domu a tak je třeba věnovat jí náležitou pozornost.

Dřevo je ekologický tedy obnovitelný materiál. Má dokonalé tepelně izolační vlastnosti, je příjemné na dotek, dá se dobře opracovávat a má dokonalou a nezaměnitelnou strukturu. A co víc, dřevo nádherně voní. Jestliže se tedy majitel takové dřevěné podlahy rozhodne pro její renovaci, může mát podlahu, která bude sloužit dalších několik desítek let.

Renovace podlahy

Renovace podlahy a co odborníci

Na trhu dnes existuje spousta firem, které nabízejí své služby v oblasti renovace podlahy. Jsou to profesionálové na svém místě, protože dobře vědí, jak svou práci dělat dobře. Pracovníci takových firem mají také mnohaleté zkušenosti, které uplatňují v praxi. Disponují rovněž potřebným nářadím, jako jsou především výkonné brusky, které jsou nedílnou součástí každé takové renovace. Dále jsou potřeba nejen již zmíněné zkušenosti, ale také průmyslové vysavače, které pohlcují prach při broušení. Ten je velmi jemný a dostane se opravdu všude. Doporučení odborníků zní, vyklidit veškerý nábytek z místnosti a zakrytovat to, co je potřeba.

Jak taková renovace podlahy probíhá a na co se majitelé bytů mohou připravit

Nejdříve je potřeba odstranit starý lak či nátěr, nečistoty a podobně. K tomu je potřeba výkonná bruska. Broušením na hrubo se tak dají dobře odstranit nejen nečistoty, ale dokonce i jemné škrábance a rýhy po domácích mazlíčcích. Takovým broušením lze docílit i sníšení podlahy až o dva milimetry, ale na finálním vzhledu to nikterak poznat nepůjde. Jakmile je takto podlaha připravená, může pracovník firmy přistoupit k další fázi renovace. Je třeba odstranit mezery nebo případné hluboké rýhy, prohlubně nebo dolíky. To se dá docela dobře odstranit speciálním podlahářským tmelem, kterým se právě tyto nedostatky dobře odstraní. Nanáší se buď celoplošně nebo jen na postižená místa. Jakmile tmel dobře zaschne, na řadě je opět broušení, tentokrát hladkým brusným papírem. Dřevěná podlaha tak vypadá opravdu dokonale a k nerozeznání od nově položené dřevěné podlahy.

 A co parkety

Masivní dřevěná podlaha může být zhotovena také z parket. Jejich renovaci je dobré přenechat odborníkům, protože jen tak je dosaženo dokonalého výsledku podle očekávání. Možná jedinou vyjímku tvoří parkety. V případě, že se v celém poli nacházejí parketové díly, které jsou nenávratně poškozeny, je třeba je vyměnit. Stačí jen vyloupnout a na jejich místo přilepit parkrtu novou. Podmínkou je, aby podklad byl rovný, čistý a hladký.

Závěrečná fáze renovace podlahy

Aby výsledek byl co nejlepší, musí se takto zrenovovaná podlaha také dobře ošetřit. Lakování, voskování nebo olejování jsou poslední fáze renovace a zabraňují poškození. Podlaha tak může sloužit i dalších několik desítek let.

 

 

Petr.N.
Výmalba kanceláří proběhla dle požadavků a s výslednou prací jsme velice spokojeni. S klidným srdcem tedy doporučím tuto firmu i dalším z Vás.
David.P.
Dobrý den, ráda bych se podělila o zkušenost s prací této společnosti. Malování bytu proběhlo přesně podle dohody, cena byla dodržena a jsme maximálně spokojeni. Doporučujeme!