Renovace parket a její cena

Dřevěné podlahy patřily a stále ještě patří mezi ty oblíbenější. Jsou pevné a stabilní, navíc mají své kouzlo, protože jsou vlastně originální a nádherně voní. Velkým plusem takových podlah je také to, že se dají renovovat a není tak nutná výměna celé podlahy. Co tedy obnáší renovace parket, kolik stojí a na co by se měl majitel bytu připravit?

Dřevěná masivní podlaha

Ten, kdo dal přednost dřevěné podlaze nebo uchovává doma parketovou podlahu jistě ví, že jde o velmi pevnou a stabilní podlahu, která má výborné tepelně izolační vlastnosti, je originální a v každé místnosti se může stát dominantou. Pokud se majitel bude o dřevěnou podlahu náležitě starat, může si být jistý, že mu vydrží i několik desítek let. Nabídka takového druhu podlah je široká a lidé mají možnost volby. Každopádně v případě parketové podlahy, která něco pamatuje se nikdo nemusí obávat, že by starou a zašedlou podlahu musel po letech používání ihned měnit za novější a modernější. V tomto případě se dřevěné podlahy, a samozřejmě i parkety, dají dobře renovovat. Svěřit takovou práci odborníkům nebude nic složitého, ale je třeba pečlivě vybírat firmu, na kterou se může člověk spolehnout.

Renovace parket Praha

Renovace a jak to vidí odborníci

Ze všeho nejdříve je nutné, aby starou a nevzhlednou masivní parketovou podlahu shlédl odborník. Jen ten může posoudit, zda je renovace vhodná nebo se majiteli vyplatí podlahu vyměnit. Pokud tedy parkety nevykazují stopy hniloby nebo nejsou nikterak nenávratně znehodnoceny, renovace podlahy může v nejbližší době začít.

Každá práce má své pro a proti. U renovace tomu není jinak. Dokonalost a originalitu dřeva lze opět probudit k životu profesionálním ošetřením, ale lidé se samozřejmě ptají, jaká bude cena za nabízené služby. Zde je třeba podotknout, že tyto služby jsou individuální. Je třeba rozlišit míru poškozených parket a zjistit celkový stav podlahy. Podle toho se navrhne způsob renovace, od kterého se odráží i cena renovace parket. Navíc se do celkové renovace počítá i konečné ošetření, což může být i lakování ve třech vrstvách.

Postup práce renovace

Renovace dřevěné podlahy, a rovněž té parketové, zahrnuje hned několik fází oprav. V každém případě je nutné oslovit spolehlivou firmu, která má ve svém portfoliu právě renovace dřevěných masivních podlah. Na začátku je nutné si ujasnit, o jaké práce v rámci renovace vlastně půjde, je zde možnost také předběžné kalkulace a domluvení termínu.

Jako první je nutné vyklidit místnost. Nábytek by zde jen překážel a navíc by se nedala podlaha v konečné fázi ani lakovat. Broušení dřevěné podlahy hrubým brusným papírem pracovníci firmy docílí odstranění nečistot, starého laku a podobně. Podlaha získá jiný odstín a dokonce se může snížit i o 2 mm. Následuje vyplnění mezer mezi jednotlivými díly. Speciální tmel je možné použít i celoplošně, a to v případě výskytu opravdu silného poškrábání podlahy, například od domácích mazlíčků. Jakmile tmel zatuhne, na řadu přichází opět broušení. Odstraní se přebytečný tmel, ale podlaha získá hladký povrch.

Petr.N.
Výmalba kanceláří proběhla dle požadavků a s výslednou prací jsme velice spokojeni. S klidným srdcem tedy doporučím tuto firmu i dalším z Vás.
David.P.
Dobrý den, ráda bych se podělila o zkušenost s prací této společnosti. Malování bytu proběhlo přesně podle dohody, cena byla dodržena a jsme maximálně spokojeni. Doporučujeme!