Renovace nábytku

Dřevěný nábytek vydrží klidně celá staletí, je ale zapotřebí věnovat mu tu správnou péči. Máte i vy doma starší nábytek, který potřebuje zrenovovat? Neváhejte se na nás obrátit. Poskytujeme profesionální služby za příznivé ceny.

Provádíme renovaci nábytku, včetně čalounění. Veškerému nábytku dáme původní vzhled, čímž výrazně prodloužíme jeho životnost. Potřebujete přečalounit křeslo, pohovku nebo rovnou celou sedací soupravu? Díky nám bude vypadat zase jako nová. Kontaktujte nás prostřednictvím telefonu či e-mailu. Rádi vám zdarma poradíme. Všechny služby navíc poskytujeme za příznivé ceny. Jsme spolehliví a na všech restaurátorských pracích si dáváme záležet.

V rámci našich služeb provádíme:

 • renovace komod a skříní
 • renovace postelí
 • renovace stolů
 • renovace křesel
 • renovace truhel
 • renovace zahradního nábytku
 • opalování barvy nábytku
 • broušení, tmelení a lakování nábytku
 • čalounění židlí, křesel, sedacích souprav, válend
 • čalounění starožitného nábytku

Proč byste si měli nechat nábytek zrenovovat?

 • Starožitný nábytek je vždycky originální.
 • Možná k němu máte citový vztah a nechcete se starého nábytku zbavit.
 • Je mnohdy levnější než nákup nového nábytku, který vám vydrží sotva pár let.

Jak probíhá renovace nábytku?

1. Nejprve odstraníme původní vrstvy povrchové úpravy, jako jsou laky a barvy. V případě, že budeme nábytek přečalouňovat, je zapotřebí odstranit potahový i výplňový materiál včetně pružin.
2. Bude-li to možné, nábytek rozebereme. Vyndáme z něj nýty, hřebíky a kovové sponky. Budou-li použitelné, za nové je vyměňovat nemusíme. Pokud použitelné nebudou, vyměníme je za nové ze stejného materiálu.
3. Jakmile odstraníme povrchový materiál a nábytek rozebereme, využijeme dostupných chemických a mechanických postupů. Rovněž můžeme použít brusky, kartáče či jiné nástroje. Broušení dřeva vždy provádíme ve směru vláken.
4. Na závěr použijeme vodu s klihem, díky které zjistíme úspěšnost provedených oprav.

Také vám opravíme promáčkliny v nábytku. Nakonec nábytek znovu obrousíme, natřeme a přelakujeme a opět provedeme očištění nábytku od přebytečné barvy či laku.

Při renovaci nábytku nepodceňujeme ani dobu schnutí, která u voskovaných olejů trvá většinou čtyři až pět hodin, u rychleschnoucích olejů zhruba dvě až tři hodiny. V některých případech ovšem barvy vyžadují schnutí po dobu osmi až deseti hodin.

Jaké další služby poskytujeme?

Nabízíme vám restaurátorské služby zaměřené na celý nábytek či jen jeho části. Zabýváme se rovněž doplňováním chybějících částí, zpevňováním konstrukčních spojů nábytku či impregnací dřeva napadeného dřevokazným hmyzem.

Domluvte si s námi schůzku

Máte i vy doma starožitný nábytek, který je vám líto vyhodit? Kontaktujte nás a domluvte si schůzku s naším odborníkem. Následně si restaurátor přijede starý nábytek obhlédnout. Poté vám navrhne postup restaurátorských prací a rovněž vám vytvoříme cenovou nabídku. Dle vašich cenových možností můžeme nábytek vyčistit a zakonzervovat či provedeme kompletní restaurátorské práce. Vždy vám samozřejmě vyjdeme ve všem vstříc.

Jsme spolehliví a všechny restaurátorské práce provádíme kvalitně a s nejvyšší možnou péčí. Jsme firma s dlouholetou tradicí a tisíci spokojenými zákazníky. Uděláme všechno pro to, abyste se k nám vždy rádi vraceli.

Máte dotaz nebo chcete realizovat objednávku?

Petr.N.
Výmalba kanceláří proběhla dle požadavků a s výslednou prací jsme velice spokojeni. S klidným srdcem tedy doporučím tuto firmu i dalším z Vás.
David.P.
Dobrý den, ráda bych se podělila o zkušenost s prací této společnosti. Malování bytu proběhlo přesně podle dohody, cena byla dodržena a jsme maximálně spokojeni. Doporučujeme!