Pokládka plovoucí vinylové podlahy a její výhody

Podlaha je velmi důležitou a také nejzatíženější části bytu nebo domu. Volba podlahové krytiny je proto důležitým aspektem pro další používání. Majitelé domů tak mají široký výběr podlahových krytin, které dělají z interiéru útulný a příjemný domov. Otázkou samozřejmě zůstává finanční stránka a vhodnost každé podlahy do určité místnosti.

Vinyl plovoucí podlaha

Pro dekoraci podlahy nabízí moderní trh mnoho materiálů, které jsou trvanlivé, odolné proti opotřebení, trvanlivé, jsou krásné a mají dokonalou texturu. Jednou z nejpopulárnějších možností je vinyl.  Vinyl je inovativní materiál, který kombinuje všechny výhody dosud nejpopulárnějších podlahových možností:

  • stabilita tvaru přírodního kamene
  • elasticitita linolea
  • rychlost a snadnost instalace laminátu

Technologické vlastnosti určují výhody této podlahy. Křemičitý vinyl je materiál s vysokými estetickými vlastnostmi, který může vizuálně přesně napodobovat keramické dlaždice, kožené dekorace, mramor, žulu, parkety, mořské kamínky nebo trávu.

Kde všude se může vinylová podlaha uplatnit

Pokládka plovoucí vinylové podlahy je možná v podstatě všude. Má vynikající vlastnosti, jako například odolnost proti vlhkosti a tak je možné vinyl položit v koupelnách nebo v kuchyni. Uplatnění najde i v různých průmyslových a výrobních halách, zdravotnických zařízeních, školách, aj.

Výhody vinylu

Pokud majitele domu čeká pokládka vinylové plovoucí podlahy, měl by také vědět něco o výhodách vinylu.

Složení křemenného vinylu eliminuje jeho poškození hlodavci nebo rozmnožováním na povrchu a v tloušťce materiálu škodlivých bakterií. To umožňuje jeho použití bez rizika v bytech, komerčních prostorech a soukromých budovách. Snadná je také pokládka vinylových podlah a to dokonce i v těžko dostupných místech interiéru. Vinyl je pevný, odolný proti mechanickému poškození, odolný proti vlhkosti, snadná údržba a dlouhá životnost spojená s estetikou jsou zárukou dokonalého interiéru po dlouhou dobu.

Pokládka vinylové plovoucí podlahy celoplošným lepením se hodí do velkých prostor, průmyslových nebo výrobních hal, ale také do chodeb nebo školních zařízení. K lepení je zapotřebí speciální lepidlo pro vinyl. Základem je ovšem rovný a čistý podklad. Vinyl se prodává v rolích a jakmile je lepidlo rozetřeno, může se přistoupit k lepení. Aby vinyl dobře přilnul, může se použít korková destička, která také odstraní vzduchové bubliny.

Pokládka vinylové plovoucí podlahy v podobě samolepících dlaždic je poměrně jednoduchá. Samolepící vinylové podlahové dlaždice vypadají skvěle v místnostech, bez ohledu na styl výzdoby interiéru, takže jsou vhodné do obývacích pokojů a ložnic, stejně jako do kuchyní a chodeb. Vinylové dlaždice mají na spodní straně lepící plochu, která je opatřena ochannou fólií. Ta se před lepením musí odstranit. Lepením vinylových dlaždic lze vtvořit originální podlahovou mozaiku.

pokladka-plovouci-vinylove-podlahy

Pokud se plánuje pokládka vinylové podlahy na podlahový topný systém, doporučuje se topný systém zapnout den před instalací, přičemž se udržuje teplotní režim od +18 do + 24 ° С.

Pokládka vinylové podlahy zámkovým způsobem je v podstatě stejná, jako pokládka plovoucí podlahy.

Petr.N.
Výmalba kanceláří proběhla dle požadavků a s výslednou prací jsme velice spokojeni. S klidným srdcem tedy doporučím tuto firmu i dalším z Vás.
David.P.
Dobrý den, ráda bych se podělila o zkušenost s prací této společnosti. Malování bytu proběhlo přesně podle dohody, cena byla dodržena a jsme maximálně spokojeni. Doporučujeme!