Znáte výhody plovoucí podlahy?

Výhody plovoucí podlahy jsou důvodem, proč si je domů pořizuje stále více lidí a dává jim přednost před dalšími druhy podlahové krytiny. V poslední době proto logicky patří mezi nejvyužívanější možnosti při renovaci staré podlahy, nebo při pokládce úplně nové. Jaké jsou výhody plovoucí podlahy a proč byste jí měli dát šanci?

Poznejte plovoucí podlahy

Název je odvozen od skutečnosti, že podlaha není pevně spojena s podkladem, ani s vertikálními konstrukcemi. Říká se, že se podlaha pokládá tzv. plovoucím způsobem a od toho název plovoucí podlaha.

Mezi nejrozšířenější druhy patří laminátové a dřevěné plovoucí podlahy, které se mohou lišit svojí kvalitou. Kvalita je určena nosnou nejen nosnou vrstvou, ale i tou svrchní, kterou navíc může tvořit vícero vrstev.

Zde platí jednoduché měřítko:

  • čím více vrstev → tím vyšší odolnost podlahy vůči poškození

Malíři Ostrava

Jaké jsou výhody plovoucí podlahy?

Pokud uvažujete o pořízení plovoucí podlahy, pak vás určitě budou zajímat výhody, které vám tenhle druh podlahové krytiny dokáže nabídnout. Budete mile překvapeni, že výhod nabízí hned několik.

Mezi výhody plovoucí podlahy patří:

  • možnost použít i při podlahovém vytápění
  • snadná údržba
  • rychlá montáž i demontáž
  • akustická izolace
  • nízká náročnost na pevnost podkladu

Plovoucí podlahy jsou skvělé v tom, že jsou vhodné i pro podlahové vytápění, které je stále oblíbenější nejen v novostavbách, ale i ve starších stavbách, kam se umisťuje během rekonstrukce. Pokládka plovoucí podlahy je snadná, zvládne ji každý zručný kutil, i následná demontáž vám nepřidělá vrásky na čele.

Co se údržby týče, hospodyňky mohou tiše jásat – lidově nazývaná plovoučka si totiž nevyžaduje kdovíjak náročnou péči. Stačí ji setřít mokrým hadrem. Dejte si ale pozor na přímý kontakt s vodou, po kterém by plovoucí podlaha mohla tzv. nabobtnat  a tím by se znehodnotila. Neméně důležitou výhodou je akustická izolace. Plovoucí podlahy nepřenáší hluk z místnosti do dalších částí domů, ocení ji především lidé žijící v panelových domech.

 

Petr.N.
Výmalba kanceláří proběhla dle požadavků a s výslednou prací jsme velice spokojeni. S klidným srdcem tedy doporučím tuto firmu i dalším z Vás.
David.P.
Dobrý den, ráda bych se podělila o zkušenost s prací této společnosti. Malování bytu proběhlo přesně podle dohody, cena byla dodržena a jsme maximálně spokojeni. Doporučujeme!