Omyvatelné barvy jsou vhodné nejen do kuchyně

Omyvatelné barvy jsou jako stvořené do domácností s malými dětmi nebo domácími mazlíčky. Právě zde se totiž velmi často řeší špinavé zdi, které si kolikrát žádají kompletní výmalbu. Ne všem se ale chce třeba i několikrát do roka malovat a řešením mohou být právě omyvatelné barvy. S nimi totiž opakované malování není vůbec potřeba.

Jak fungují omyvatelné barvy?

Už jste někdy slyšeli o omyvatelných barvách? Ano, jsou to přesně ty barvy, které vydrží krásné mnoho let a u kterých se nemusíte bát nečistot, jež by vás nutily opakovaně malovat. Jsou velmi praktické, protože na drobné nečistoty stačí vzít vlhký hadřík a snadno je odstraníte. Omyvatelné barvy vydrží několik let, ale pozor – nejsou věčné.

Omyvatelné barvy fungují tak, že se špína nezažere přímo do podkladu, proto je možné ji opakovaně odstranit i bez poškození výmalby pokoje. Jsou tak odolné nejen proti mytí, ale i kontaktu s vodou.

Malíři Ostrava

Kam se hodí?

Od kuchyně po dětský pokojíček – zkrátka všude tam, kde he vyšší riziko zašpinění a kde se chcete vyvarovat nutnosti nového malování. Omyvatelné barvy najdou využití nejen v domácnostech, kde žijí děti nebo domácí mazlíčci, ale i všude tam, kde to chcete mít pěkné, čisté a udržované.

Mají nějaké nevýhody?

Asi jako všechno mají i vodou omyvatelné barvy dvě strany mince. Jejich výhody už známe:

  • vydrží několik let
  • snižují frekvenci malování
  • umožňují odstranit běžné zašpinění nebo potřísnění tekutinou

Jak je to ale s jejich nevýhodami? Mezi mínusy omyvatelných barev patří riziko, že pokud se rozhodnete znovu vymalovat, budete možná nuceni původní nátěr seškrabat, protože by na něm ten nový nemusel držet. V některých případech mohou omyvatelné barvy vytvořit neprodyšnou vrstvu, která způsobí,  že zdivo nebude moci dýchat a vzniknou plísně.

 

Vybírejte pečlivě

Rozhodli jste se pro malování pokojů omyvatelnou barvou? Tento druh barev je určitě dobrá investice v případě, kdy si dáte s výběrem barvy záležet. Na trhu jich je totiž k dostání hned několik, přičemž některé odolají vodě více a jiní méně.

Pozor si dejte především na levné barvy, které sice lákají ke koupi díky své nízké cifře na cenovce, ale mohou se pohybovat na hranici omyvatelnosti – tehdy by se mohlo stát, že snadno vlhkým hadříkem smyjete nejen nečistoty, ale i barvu.

Proto se neostýchejte investovat do kvality, nebo si nechat poradit od odborníků, kteří svému řemeslu rozumí a díky svým zkušenostem vám dokáží dát dobrý tip.

Petr.N.
Výmalba kanceláří proběhla dle požadavků a s výslednou prací jsme velice spokojeni. S klidným srdcem tedy doporučím tuto firmu i dalším z Vás.
David.P.
Dobrý den, ráda bych se podělila o zkušenost s prací této společnosti. Malování bytu proběhlo přesně podle dohody, cena byla dodržena a jsme maximálně spokojeni. Doporučujeme!