Jakou barvou vymalovat ložnici?

Ložnice je místem, kde strávíme asi třetinu našeho života. Je primárně určená k relaxaci a odpočinku, čemuž bychom měli mimo jiné přizpůsobit také výmalbu. Je prokázané, že barvy okolo nás výrazně ovlivňují naši psychiku. Jakou barvu tedy zvolit do ložnice, abyste zde pro sebe vytvořili prostředí, ve kterém se vám bude dobře usínat a ráno krásně vstávat?

Teplé nebo studené odstíny?

Při malování ložnice budete hned na začátku postavení před rozhodnutí, zda dáte přednost teplým nebo naopak studeným odstínům. Studené barvy můžeme doporučit do ložnic, které jsou orientované na jih. Oproti tomu teplé barvy by měly být jasnou volbou do ložnic, které jsou orientované na sever. Rozdíl ve vnímání skutečné teploty může být díky výmalbě v místnosti až 7° C, na to nezapomeňte a své rozhodnutí, zda zvolíte teplé nebo studené barvy, dobře zvažte.

Malíři Ostrava

Barvy v ložnici by měly uklidňovat

Vzhledem k tomu, že do ložnice chodíme načerpat novou sílu a odpočinout si, měli bychom zde používat barvy, které mají tendenci uklidňovat. V posledních letech se výmalba ložnice přiklání spíše k přírodním barvám. Kdo se ale nechce vydat cestou přírodních odstínů, ten se může spolehnout i na další velmi oblíbené barvy, které se v ložnici často vyskytují.

Jaké barvy jsou vhodné právě do ložnice?

Pokud chcete vymalovat svoji ložnici, ale nevíte, jakou barvu zvolit, dáme vám hned několik tipů. Velmi oblíbenou barvou je zelená, která uklidňuje a výrazně podporuje odpočinek. Dejte si ale pozor na tmavě zelenou, která může působit zneklidňujícím dojmem. Dalším oblíbeným odstínem je modrá, která vyvolává pocit chladu a také zklidňuje mysl. Myslete ale na to, že syté odstíny modré mohou teplotu v ložnici pocitově snížit až o 3° C. Opomenout nesmíme ani fialovou. Fialová barva v ložnici působí chladně a zároveň elegantně. Ačkoli se v ložnici objevuje často, řadí se mezi barvičky, které nás nemají tendenci uklidnit – proto si její použití v ložnici rozmyslete.

 

Petr.N.
Výmalba kanceláří proběhla dle požadavků a s výslednou prací jsme velice spokojeni. S klidným srdcem tedy doporučím tuto firmu i dalším z Vás.
David.P.
Dobrý den, ráda bych se podělila o zkušenost s prací této společnosti. Malování bytu proběhlo přesně podle dohody, cena byla dodržena a jsme maximálně spokojeni. Doporučujeme!