Jak vymalovat kuchyň

Chystáte se na malování kuchyně? Poradíme vám, jaké barvy zvolit a jak postupovat při malování kuchyně.

Jak na vymalování kuchyně

Líbí se vám moderní kuchyně vyfocené v katalozích a časopisech? Nemusíte snít o krásné a moderní kuchyni. Jednoduše té své dopřejte novou výmalbu, která pozvedne vaši stávající kuchyň na zcela novou úroveň.

Kuchyně je pokoj, který patří k nejvíce používaným místnostem v celém bytě. Vaříme zde, jíme u jídelního stolu, učíme se tu s dětmi. Proto je nezbytné, aby byla kuchyň příjemná pro všechny členy domácnosti. Vhodně zvolená barva může v prostorově nevyhovujícím pokoji udělat doslova zázraky. Jak vymalovat kuchyň tak, aby byla moderní, vkusná, reprezentativní a hlavně účelná?

Malíři Ostrava

Výběr barev

Výběr vhodných barev pro vaši kuchyň je klíčové. Barvy obecně působí na psychiku člověka a můžou ji ovlivnit. Pro výmalbu interiéru, především kuchyně, vybírejte barvy, které jsou pro tuto místnost ideální. Pro podporu chuti se hodí barva žlutá, zelená a oranžová.

Jak vymalovat malou panelákovou kuchyň

Kuchyně v paneláku jsou obvykle dispozičně dané. Pokud zrovna nepřemýšlíte o celkové rekonstrukci svého panelákového bytu, máte k dispozici přesný rozměr kuchyně a místa, která jsou vyhrazená pro varnou zónu a pro jídelní část. V panelácích se dost často setkáváme se stísněným problémem. Prostor je potřeba opticky zvětšit. Volte proto barvy světlé, ideální je zelenkavá, oranžová, žlutá, smetanová a bílá.

Jak vymalovat kuchyňský kout spojený s obývákem

Kuchyň je srdcem domova, stejně tak jako obývák. Proto se architekti snaží při návrhu nových interiérů tyto dvě klíčové místnosti propojovat. I mnohé starší byty, které prošly rekonstrukcí, mají spojenou kuchyň s jídelnou i obývákem. Je to chytré. I když každý člen domácnosti dělá něco jiného, propojení obýváku s kuchyní umožňuje všem trávit čas společně a nedělí je při komunikaci zeď.

Pokud je kuchyně oddělena například policemi s knihovnou, skleněnou stěnou nebo barovým pultem, můžeme tuto část vymalovat jinak, než třeba obývák. Pokud kuchyň volně přechází do obývací části, doporučujeme použít jednu barvu po celé délce zdi. Zde se nemusíme obávat výraznějších barev nebo extravagantních tapet. Čím větší je otevřený prostor, tím výraznější barvy si můžeme dovolit. Pozor však na světlo v pokoji. Pokud prostor není dostatečně prosvětlen, může pokoj tmavšími barvami nechtěně ještě více ztmavnout.

Objednejte si malování kuchyně u nás

Už jste si vybrali barvu, kterou chcete svou kuchyň vymalovat? Ukažte nám svou vizi nebo si nechte poradit od našich zkušených malířů pokojů. S výběrem barevných tónů i s typem barvy vám pomohou naši specialisté. Objednejte si malování kuchyně. O vše ostatní se postaráme my. Připravíme nábytek na malování, vše pečlivě přikryjeme, aby nedošlo k mechanickému poškození a obarvení. Stěny zbavíme nečistot i nerovností a následně vymalujeme podle vašich představ. Předáme vám hotovou kuchyň, kterou můžete hned začít používat!

Petr.N.
Výmalba kanceláří proběhla dle požadavků a s výslednou prací jsme velice spokojeni. S klidným srdcem tedy doporučím tuto firmu i dalším z Vás.
David.P.
Dobrý den, ráda bych se podělila o zkušenost s prací této společnosti. Malování bytu proběhlo přesně podle dohody, cena byla dodržena a jsme maximálně spokojeni. Doporučujeme!