Mobilní domy mají určitě nabídnout

Lidé mají své ředstavy o vlastním bydlení. Může to být luxusní byt nebo jen malý domeček na kraji města. V poslední době se ale stále častějí lidé zmiňují o mobilních domech. Co to vlastně jsou mobilní domy? Jaké výhody tykové mobilní domy mají? A mají vůbec co nabídnout?

 

Mobilní domy

Mobilní domy

Takové mobilní domy jsou nákladově efektivní alternativou k jiným objektům, které jsou postaveny na pevných základech a nejsou určeny k přemístění na nové místo. Výrobci mobilních domů tvrdí, že takové bydlení umožňuje značné úspory ve srovnání s výstavbou jednoduchého soukromého domu. Současně zde zůstává komfort bydlení a kvalita stavby na vysoké úrovni, jako v obyčejném domě. Rozměry mobilních domů nejsou veliké ani přehnané, ale na druhou stanu ani ne malé. Délka nepřesahuje 15-20 m, šířka je 5 m. Rozložení může být jakéhokoli druhu, v závislosti na přání majitele. Každopádně hlavním požadavkem na mobilní dům je schopnost jej přepravovat a realizovat na nové místo bez nákladů srovnatelných s výstavbou nového domu.

Co je k takové výstavbě potřeba

Mobilní domy mají všem zájemcům jistě co nabídnout a na trhu jsou firmy, které mají ve svém portfoliu širokou nabídku návrhů, projektů i již zrealizovaných mobilních domů. Pokud je dům postaven, je to především z kvalitního materiálu a jde většinou také o nízkoenergetický dům. Navíc jsou takové mobilní domy instalován na dřevěné, betonové podlahy nebo kovové podpěry.

Jaké výhody mají mobilní domy

Za asi největší výhodu lze v tomto případě považovat fakt, že se lidé mohou po nějaké době přestěhovat na jiné místo, do jiného kraje a podobně. Proto jsou to mobilní domy. S tím také souvisí i stěhování jako takové, protože není nutné shánět nejlepší stěhováky široko daleko, není potřeba balit osobní věci měsíc dopředu a není třeba shánět krabice od banánů. Stěhování je v takovém případě se vším všudy a věci zůstávají na svém místě. Další výhodou je, že není potřeba stavební povolení a mobilní domy nemusejí mít nutně ani betonový podklad. Postačí, když bude základna rovná a pevná.

Mobilní dům může být i nízkoenergetický

Zdražování energií a současná situace životního prostředí zaznamenává určitá kritéria, která je nutné dodržovat. Stavba nízkoenergetických domů tak přispívá k ochraně životního prostředí a k úspoře energií, jeho spotřeba energie na vytápění je v rozmezí 15-50 kWh/m² za rok.

Stavební firma

Na trhu si dnes člověk může vybrat ze široké nabídky služeb, které nabízejí stavební firmy. Je třeba ale trošku hledat a srovnávat, protože to, co nabízí jedna stavební firma, nemusí nabízet druhá a naopak. Není to jen o ceně, protože zase příliš nízká cena bývá na úkor kvality. Vybrat si spolehlivou stavební firmu není tedy jednoduché, ale může pomoci například doporučení, vlastní úsudek nebo reference.

Petr.N.
Výmalba kanceláří proběhla dle požadavků a s výslednou prací jsme velice spokojeni. S klidným srdcem tedy doporučím tuto firmu i dalším z Vás.
David.P.
Dobrý den, ráda bych se podělila o zkušenost s prací této společnosti. Malování bytu proběhlo přesně podle dohody, cena byla dodržena a jsme maximálně spokojeni. Doporučujeme!