Jakou techniku malování zvolit do interiéru bytu

Malířství není jen o obyčejném vymalování pokojů. Existuje opravdu mnoho možností, jak dát domu duši. Malíř proto v dnešní době musí umět pracovat s barvami samotnými a pochopitelně také s různými technikami. Těch je hned několik a profesionální malíř vám je rád představí a doporučí to nejlepší pro vás a váš byt.

 

Zatímco v minulém století bylo populární válečkování, v současné době je v oboru malířství in využití šablon. Právě pomocí speciální šablony malíř nanese na stěnu požadovaný vzor. V kurzu jsou také puntíky, na ty se mohou využít šablony, ale malíř dá většinou přednost razítku, pomocí kterého jde práce pěkně od ruky. Stejně jako puntíky jsou oblíbené i proužky. Mezi elegantnější se počítají tenké proužky. Uděláte je jednoduše pomocí izolepy.

Malířství Jursa

Moderní a oblíbené vzory

V letošním roce v malířství stále vede vzor Harlekýn. Je totiž nejen luxusní, ale také hravý. A jak takový vzor vlastně vypadá? Jako diamanty. Proto ten luxus. Živé barvy se hodí do dětského pokoje. V jiných odstínech zase do ložnice nebo luxusního hotelového pokoje. Kromě pravidelných tvarů je stále v kurzu také tupování. To obnáší tupání houbičkou na stěny.

 

Ekologický směr malířství se vrací do období renesance. Využívá techniky antické zeminy. Jde o nanášení zeminy na hladký lesklý povrch. Konečný vzhled je luxusní a výhodou je, že stěny jsou otěruvzdorné.

Další moderní technikou, kterou může malíř doporučit je využití štuku. Využívá se imitace mramoru, které se říká benátský štuk. Ta se hodí do vlhkých prostor. Podobný je marocký štuk, který je však ještě odolnější a na konci se vyhlazuje kamenem.

 

Stále jsou in také tapety

Mnoho lidí stále využívá také možnosti jednu stěnu nebo její část ozdobit tapetou. Ta se hodí zejména v případě, že chcete odlišit jednu stěnu od ostatních, které mohou být vymalované klidně obyčejnou bílou barvou nebo některým smetanovým odstínem. Největší pozornost tak na sebe bude poutat právě stěna s tapetou, která může mít velmi zajímavé vzory. Výhodou tapet je, že pokud jsou kvalitní, jsou omyvatelné a dobře se udržují.

Petr.N.
Výmalba kanceláří proběhla dle požadavků a s výslednou prací jsme velice spokojeni. S klidným srdcem tedy doporučím tuto firmu i dalším z Vás.
David.P.
Dobrý den, ráda bych se podělila o zkušenost s prací této společnosti. Malování bytu proběhlo přesně podle dohody, cena byla dodržena a jsme maximálně spokojeni. Doporučujeme!