Jaké vybrat barvy do dětského pokoje

Profesionální malíř by měl znát psychologii barev, vždyť o barvách a jejich tónech je malířství především. Jak jistě víte, každá barva na naše smysly působí jinak a z toho důvodu se každá hodí do jiného prostoru. Jaké barvy jsou tedy vhodné do dětského pokoje? Měli bychom dát na přání malého sviště nebo raději na radu odborníka?

 

Dětský pokoje je malým rájem pro děti. Přesně tak by měl proto vypadat. Žádné sterilní prostředí, ale barevný a veselý prostor. S barvami vám nejlépe poradí zkušený malíř, který ví, že na dětskou duši působí barvy ještě jednou tolik, než na dospělé. Barevné podněty jsou tedy opravdu velmi důležité. A rozhodně to není o tom, že dívky by měly vyrůstat v růžovém a chlapci v modrém prostředí. Vždyť malování dětského pokoje nabízí  spoustu možností.

Xmal.cz

Trendy jsou tlumené pastelové barvy

Jemné, milé a nenásilné. Takové jsou pastelové barvy. Profesionální malíř vám do dětského světa doporučí právě tyto odstíny. A to hlavně z toho důvodu, že pokoj ve většině případů není pro děti pouze hernou, ale také prostorem, kde spí nebo odpočívají. A k odpočinku se výrazné, křiklavé barvy opravdu nehodí. Maximálně lze výraznější barvou vymalovat jednu ze stěn. Celkový dojem tak bude stále tlumený.

 

A jaké konkrétní barvy malířství do dětských pokojů nabízí? Skvělou volbou je oranžová barvy. Je teplá, veselá a příjemná. Prakticky každý malíř vám řekne, že vyvolává pocit radosti a navíc je neutrální. Hodí se tedy jak pro chlapce, tak pro dívky. Oranžovou tedy můžete zvolit do společného pokoje pro sourozence opačného pohlaví. Podobně působí žlutá, která poutá pozornost, působí vesele a navozuje hřejivý pocit.

 

Pokud si vaše princezna zvolí růžovou, nezoufejte. Malíř, který zná řeč barev, vám jistě prozradí, že působí uklidňujícím dojmem a pojí se k lásce. Nic špatného v ní není. Zpozornět byste měli spíše ve chvíli, kdy si dívky zvolí fialovou barvu. Ta totiž může působit znepokojivě, v malířství se proto doporučují spíše jemnější tóny fialové. Vhodné je navíc použít fialovou případně jen na část místnosti. Zelená naopak navozuje klid a údajně také zlepšuje čtení.

Petr.N.
Výmalba kanceláří proběhla dle požadavků a s výslednou prací jsme velice spokojeni. S klidným srdcem tedy doporučím tuto firmu i dalším z Vás.
David.P.
Dobrý den, ráda bych se podělila o zkušenost s prací této společnosti. Malování bytu proběhlo přesně podle dohody, cena byla dodržena a jsme maximálně spokojeni. Doporučujeme!