Dopřejte své kuchyni novou výmalbu

Kuchyně je středobodem vašeho bytu. Nejen že zde připravujete jídlo. Je to místnost, kde se setkáváte s rodinou, přáteli, pracujete zde, odpočíváte, děláte s dětmi úkoly. Není divu, že chcete, aby vypadala čistě, útulně, moderně a v neposlední řadě reprezentativně. Pokud docela nedávno prošla rekonstrukcí, nemusíte hned investovat do nákupu nových skříněk. Mnohdy postačí opatřit stěny novým nátěrem a krásná místnost je tu!

Při malování investujte do kvalitních nástrojů

Malování stěn se neobejde bez příslušného malířského náčiní, ve kterém nesmí chybět kvalitní váleček, štětka, otírací mřížka, vanička na barvu i různě široké štětce. Malířské náčiní vždy volte z kvalitních materiálů. Ve výsledku vám ušetří mnoho nervů i práce. Existují praktické malířské sady, ve kterých najdete vše potřebné a to včetně štětců různých velikostí, které oceníte při nátěru kolem rámů oken, krbu či radiátorů. Také se neobejdete bez kvalitní malířské barvy. V kuchyni doporučujeme použití voděodolných barev, popřípadě otíratelných barev, které stačí v budoucnu pouze otřít suchým hadříkem od nejrůznějších skvrn a nečistot. Pokud máte všechny vyjmenované věci připravené, můžete se pustit do ošetření malovaných zdí.

Moderní malíř

Ze zdí nezapomeňte odstranit veškeré nerovnosti

Naši malíři pokojů doporučují vždy každému hobby malíři odstranit i ty nejmenší nedostatky, jako jsou prasklinky, mastné skvrnky a jiné neduhy, které ve výsledku vaší těžkou práci úplně znehodnotí.

Nezapomeňte zasádrovat důlky po hřebících. Lepší jak sádra je tmel, se kterým se mnohem lépe pracuje a snáze se brousí. Také nezapomeňte každou zeď po odstranění pavučin a prachu důkladně prozkoumat. Nerovnosti a praskliny zatmelujte. Na velké nerovnosti použijte stěrku.

Nezapomeňte odstranit stopy po mastnotě, plísni a vodě

Kuchyň je místnost, kde je největší koncentrace vodních par a vlhkosti. Pokud není dobře větraná, mohou se v rozích objevit stopy vlhkosti a plíseň. Také mastnota často trápí zdi v kuchyni. Je třeba proto odstranit veškeré nečistoty, které by měly vliv na nový nátěr. Naši malíři pokojů proto doporučují zdi v kuchyni nejdříve pečlivě oškrabat od starého nátěru a použít Savo proti plísni, které seženete v každém hobby marketu i větším super marketu.  Mastné skvrny otřete hadříkem namočeným v octu.

Zpevněte zeď vhodnou penetrací

Aby byly zdi dokonale zpevněné, připravené na nový nátěr a lépe se přizpůsobily nejrůznějším vyrovnávacím stěrkám a tmelům, je nutné pečlivá penetrace. Penetrace zdí se doporučuje na nové i starší omítky. Vlivem jejího použití dojde ke sjednocení a zpevnění zdí a zvýšení jejich savosti. Použitím penetrace docílíte sytějších barev a lepší přilnavosti barvy ke zdi. Obzvláště pokud překrýváte starý nátěr, je natření penetrací důležité, aby při přejetí válečkem po zdi nedocházelo k loupání.

Konečně přichází na řadu aplikace barvy

Po všech těch úkonech se konečně můžeme pustit do malování. Malíři pokojů však ještě jednou doporučují pečlivou kontrolu zdí, popřípadě zbavení všech nedokonalostí, který by hyzdily nový nátěr. Zkušení malíři pokojů radí začít malovat vždy od stropu. Strop natírejte v pruzích o šířce cca 1 m a postupujte od okna ke dveřím. Všechny hrany a přechody nejprve natřete plochým štětcem. Tak docílíte přesných hran, protože štětec lépe přilne k povrchu.

U malování zdí postupujte“křížem krážem” a poté nepravidelný nátěr srovnejte rovnými tahy válečku. Rohy a menší plochy nejprve natřete štětcem tak, aby vám zbyla jen rovná plocha vhodná pro nátěr válečkem.

Profi malování získáte od zkušených malířů

Jestliže si potrpíte na luxusní věci a toužíte, aby vaše kuchyň vypadala jako ta na obrázku z vašeho oblíbeného časopisu o bydlení, pak vsaďte na jistotu a investujte do výmalby od profesionálních malířů pokojů. Ti se postarají o precizní přípravu zdí a následnou výmalbu, která je vždy z rukou odborníka mnohonásobně lepší, než od laika. Navíc si ušetříte mnoho času s úklidem, protože naši malíři pokojů po sobě uklidí a předají vám dokonalé dílo.

 

Petr.N.
Výmalba kanceláří proběhla dle požadavků a s výslednou prací jsme velice spokojeni. S klidným srdcem tedy doporučím tuto firmu i dalším z Vás.
David.P.
Dobrý den, ráda bych se podělila o zkušenost s prací této společnosti. Malování bytu proběhlo přesně podle dohody, cena byla dodržena a jsme maximálně spokojeni. Doporučujeme!