Dokonalost barev a vkusný interiér

Pokud se právě chystáme malovat celý byt, neměli bychom zapomenout na pár drobností, které by nám celou práci mohly jen znepříjemnit. Také je důležité si hned na začátku ujasnit, zda budeme malovat sami nebo si pozveme profesionální malířskou firmu. Tento detail je opravdu důležitý, protože pokud nejsme opravdu manuelně zruční, nebude výsledek takový, jaký jsme si představovali. Navíc naše neodborné znalosti by mohly spíše uškodit.

Naše představa

Jistě máme určitou představu o tom, jak by měl náš byt vypadat a u malování je to obzvlášť důležité. Můžeme tak podle toho přizpůsobit celý interiér. Ovšem někdy se naše představy neslučují s realitou bytu. Ten může být malý nebo naopak příliš velký, může mít vysoké stropy, které by bylo dobré opticky snížit podobně. Spoustu rad člověk najde nejen v odborné literatuře a na internetu, ale mnozí jedinci si ani do takové práce ani netroufnou nebo nemají dostatek času.

 

Malířství Brno Procházka

Malířská firma nebo vlastní ruce?

Tuhle otázku bychom si měli položit hned na začátku, neboť je velký rozdíl v tom, když malujeme sami nebo když si objednáme firmu. V tom prvním případě musíme být na všechno připraveni a musíme si pořídit nejen barvu, ale i vhodné náčiní a doplňky, které jsou v případě malování svépomocí jistě dobrou pomůckou. Dříve stačili malíři štafle, štětka a vápno. Tím se bílilo stavení i interiéry. Dnes se vápno téměř nepoužívá, ale máme za to na výběr mnoho druhů barev a jejich odstínů. Co se týká malířské firmy, tak zde máme určitou jistotu, že se dílo podaří podle našich představ a bez námahy. Využít ji můžeme i v případě, že máme nedostatek času nebo i z toho důvodu, že nám to prostě nějak nejde od ruky. Doporučení našich známých nebo kladné reference spokojených zákazníků nám mohou pomoci vybrat kvalitní a spolehlivou firmu.

Co je ke správnému malování potřeba?

Pokud se tedy vynasnažíme udělat si ze svého bytu novější a modernější domov, budeme jistě potřebovat několik věcí a doplňků, které se budou jistě skvěle hodit a pomohou nám zútulnit naše bydlení. Malování znamená tak trochu spoustu práce kolem, ale upřímně, která taková domácí práce se obejde bez námahy. Pokud máme v úmyslu malovat třeba jen jeden pokoj není v tom velký problém a nábytek se může odstěhovat do vedlejší místnosti. V té malované nám tak zůstanou jen holé stěny a my budeme mít daleko víc místa. Ale sehnat si krycí fólii není určitě k zahození. Ta bude potřeba zejména na podlahu a zvlášť, pokud je to podlaha dřevěná. Zničit takový unikát od barvy by byla přece jen škoda.

Válečky malé i velké, teleskopická tyč i s rukojetí, kbelík, lepící páska, štětce a pořádné štafle. To všechno a možná i mnohem víc jsou potřebné věci, bez kterých se malování zkrátka neobejde.

Barva sem, barva tam

O správné kombinaci barev do našeho interiéru nám skvěle mohou pomoci právě odborníci, kteří se malováním bytů a pokojů zabývají. V jejich portfoliu najdeme například i míchání barev přímo na naše přání. Dosáhneme tak dokonalého výsledku, ale i originální barvy, kterou vlastně jinde nenajdeme. Barvy dokážou doslova mluvit za nás, probouzejí v nás emoce a dokážou ovlivnit i naši náladu.

Do ložnice se hodí především bílá a to v kombinaci se zelenou, modrou nebo fialovou, ovšem s touto barvou opatrně. Také terakotová je dnes v módě a všechny tyto barvy nám dokážou navodit dobrou náladu, klid a spánek. Pastelové barvy se skvěle hodí do dětského pokoje nebo pracovny, pozitivně stimulují myšlení a schopnost soustředit se.
Bílá barva znamená čistotu a andělskou lehkost. Je to královna mezi barvami a hodí se prakticky do každé místnosti v domě. Tato neutrální barva může v kombinaci s jinými odstíny dokázat, že není jen „nemocniční barvou“. Barvy dokážou také ovlivnit i to, zda místnost bude působit teple nebo studeně. A měli bychom se také řídit radou, že do místnosti není vhodné použít více než tři barvy.

 

 

 

 

Petr.N.
Výmalba kanceláří proběhla dle požadavků a s výslednou prací jsme velice spokojeni. S klidným srdcem tedy doporučím tuto firmu i dalším z Vás.
David.P.
Dobrý den, ráda bych se podělila o zkušenost s prací této společnosti. Malování bytu proběhlo přesně podle dohody, cena byla dodržena a jsme maximálně spokojeni. Doporučujeme!